9 nawyków silnej rodziny
Nowy rok szkolny 2017/2018 to wyśmienita okazja do zacieśniania współpracy między szkołą i rodzicami. Mamy pomysł jak to zrobić. Zapraszamy do skorzystania z wyjątkowej oferty skierowanej do Szkół Przyjaznych
Rodzinie. Warsztaty przygotowane przez Ewę i Jacka Małkowskich to doskonała propozycja dla wszystkich, którzy chcą, aby szkoła była miejscem rzeczywistego wsparcia dla rodziny.

9 nawyków silnej rodziny
Program jest adresowany do wszystkich rodziców rozumiejących, iż to przede wszystkim im powierzone zostało prawo decydowania o formacji i wychowaniu swoich dzieci. Rodziców czujących odpowiedzialność z tym związaną i poszukujących rozwiązań skutecznych, a przy tym zgodnych z chrześcijańską wizją świata.
Cały program składa się z dziesięciu miesięcznych etapów (popołudniowy warsztat oraz miesięczne stosowanie rozwiązań). Jeden warsztat to zaledwie kilka godzin raz w miesiącu, ale za to... jakich! Ponadto, opracujecie konkretne rozwiązania, które będą Wam nieustannie pomagać.
Czego dowiesz się na warsztatach?
 • jak odzyskać czas na to, co ważne,
 • jak BYĆ naprawdę - porządkować swoją aktywność wokół         ważnych ról życiowych,
 • jak budować autorytet rodziców,
 • jak prowadzić życzliwy dialog i słuchać się empatycznie,
 • jak rozpoznać i poprawić własne błędy nawykowe     utrudniające budowanie relacji
 • i wiele innych...
 • Najważniejsze korzyści z uczestnictwa

 • Rodzinny Kodeks Tradycji - formowanie silnej, spójnej i      kompletnej tożsamości rodziny bazującej na polskich tradycjach i     wartościach chrześcijańskich.
 • Rodzinna Tarcza – zestaw konkretnych rozwiązań chroniących     rodzinę przed zagrożeniami cywilizacyjnymi.
 • Plany Nawyków dopasowane do potrzeb małżeństwa i              rodziny(dzienne, tygodniowe, miesięczne, roczne).
 • Współtworzenie rozwiązań - otwarta dyskusja, dzielenie się           doświadczeniem, wzajemna inspiracja.
 • Wsparcie przez mentora i innych rodziców.
 • 10 niezwykłych, twórczych spotkań rodziców, czyli       wartościowy czas spędzony razem i dla siebie.
 • Humor i wzajemna motywacja– w bardzo dużych dawkach!
 • Poznaj rekomendację praktyka...
  [...] interaktywny wykład Jacka Małkowskiego jest absolutnie „rewelacyjny! Tematyka jest bardzo aktualna i przydatna dla każdej rodziny, a jednocześnie świetnie wpisuje się w program nauczania historii, geografi i wos.
  Joanna Woroniecka-Gucza,
  homeschooler
  Warsztaty doskonalenia nawykowego dla nauczycieli
  Nauczyciel i wychowawca pełni rolę szczególną. Pomaga rodzicom w przygotowaniu dziecka do stawania się dojrzałą osobą poprzez wszechstronny rozwój osobowości, umiejętności i wiedzy.
  Metodyka naszych warsztatów jest zorientowana na uzyskiwanie rzeczywistych i trwałych efektów. Każdy warsztat dostarcza oczywiście niezbędnej wiedzy, jest to jednak tylko pierwszy etap działania, który służy następnie opracowaniu osobistych nawyków.
  W Polsce, niestety, od wielu lat mamy do czynienia ze zjawiskiem chaosu wartości. Brak czasu, życie w narastającym stresie, coraz częstsze bariery w komunikacji z rodzicami i uczniami – to tylko niektóre z problemów, z którymi mierzą się dziś nauczyciele. Nasza propozycja ma za zadanie pomóc w stworzeniu środowiska spójnych wartości cywilizacyjnych w ramach szkoły. Dzięki temu nauczyciele będą mogli łatwiej realizować swoją misję zgodnie z personalistyczną i chrześcijańską wizją rozwoju człowieka.
  Proponowane warsztaty:
 • Przywództwo cywilizacyjne, czyli inspirująca edukacja     oparta na wartościach
 • Budowanie osobowości odpornej na stres
 • Odzyskać czas na to co ważne
 • Komunikacja, która wiedzie do celu
 • Asertywność po chrześcijańsku i na co dzień

 • Gościniec - więcej niż gra...
  Zapraszamy do poznania pierwszej na świecie biblijnej gry przygodowej, prowadzącej do miejsca narodzin Chrystusa. „Gościniec” jest grą kooperacyjną – wszyscy uczestnicy tworzą jedną drużynę i wspólnie pokonują kolejne wyzwania testujące ich rzeczywiste kompetencje, zdolności i talenty.

  Wspólna drużynowa podróż do Stajenki, podążanie tytułowym gościńcem obftuje w różnorodne wyzwania. Wspólne, emocjonujące zadania wywołują autentyczne zaangażowanie oraz budują relacje pomiędzy graczami.

  Uczy współpracy
   ✔ Buduje autorytet
    ✔ Jest osobistym przeżyciem
     ✔ Wprowadza w świat wartości
      ✔ Świetnie sprawdza się w czasie zajęć wychowawczych
  Poznaj autorów
  Twórcami programu są Jacek i Ewa Małkowscy. Katolickie małżeństwo z 22 letnim stażem. Rodzice trójki dzieci – Basi (15), Zuzi (11) i Jasia (5). Autorzy rodzinnej, chrześcijańskiej gry przygodowej „Gościniec... poprzez czas i przestrzeń”.
  Ewa to pedagog z poczuciem misji, poświęcająca się przez lata rozwojowi i wychowaniu swoich dzieci oraz budowaniu relacji rodzinnych.
  Jacek to wieloletnie doświadczenie (jako Project Manager, trener i konsultant) w zakresie tworzenia i stosowania metod rozwoju i doskonalenia w największych światowych organizacjach. Jest autorem metodyki wprowadzania trwałych zmian – RITES of Change.
  Wspiera
  Program „Szkoła Przyjazna Rodzinie” realizowany jest przez Centrum Życia i Rodziny ul. Nowogrodzka 42 lok. 501, 00-695 Warszawa
  Skorzystaj z naszej oferty już dziś!

  Aby dowiedzieć się więcej, zamówić dodatkowe materiały albo umówić się na spotkanie, zadzwoń lub napisz do nas:

   tel. +48 (22) 629 17 67

   biuro@szkola-przyjaznarodzinie.pl

   szkola-przyjaznarodzinie.pl